Metallica

rp_metallica_triko.jpgAmerická trash metalová kapela, která je považována za průkopníky tohoto směru, vznikla v roce 1981. Všeobecně je za vrchol jejího úspěchu považováno album Metallica, které je známé také jako černé album a éra, která mu předcházela. Úspěch skupiny prýští z jejich tvrdého a rychlého tempa, nejvíce patrného na albu Ride The lighting. Album, které jako první oslovilo širokou obec je Master of Puppets.

V současnosti v kapele hrají Kirk Hammett, Robert Trujillo, Lars Ulrich a James Hetfield. Skupinu založil bubeník Lars Ulrich jednoduše tím, že podal inzerát do novin Recycler. Původně chtěl hrát pouze covery kapel, mimo jiné Iron Maiden. Přihlásil se James Hetfield a až po čase se přidal Dave Mustaine. Toho oba členové vzaly do party když se ukázalo jak drahé vybavení Mustaine má. Mustaine ovšem kapelu opustil a založil si vlastní.

Skupina vydala devět studiových alb, čtyři živá alba, 25 videoklipů a spoustu singlů. Dosud úspěšně koncertuje po celém světě a její vystoupení jsou živelná stejně jako před lety. Za nejúspěšnější songy jsou považovány skladby Master of Puppets, One, Unforgiven, Enter Sandman a v současnosti lze již za odrhovačku považovat song Nothing Else Matters, které je asi nejznámějším kouskem kapely, ale za který je také často skalními fanoušky Metallica peskována.

Nedávno vznikl film s Metallicou Through The Never, ke kterému se prodává také oficiální tričko Metallica s motivem právě tohoto filmu.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.