Black Sabbath

Screen Shot 2016-04-06 at 16.41.37Black Sabbath jsou považováni za zakladatele Heavy Metalu, která ovlivnila i další žánry jako punk, či grudge. Skupina vznikla v roce 1968 v Británii, ovšem tenkrát ještě pod názvem Polka Tulk Blues Band. Zpočátku hrála kapela cover verze všeho možného jenom ne metalu nebo rocku. Později ovšem začala skupina zkoušet naproti kinu, ve kterém se pomítaly horory. Ozzy Osbourne údajně prohlásil, že lidé platí za to co je děsí a skupina začala skládat temné a děsivé či morbidní songy. Název skupiny je údajně inspirován filmem Black Sabbath Maria Bavy.

Zakládající členové Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Lommi (kytara), Terrance „Geezer“ Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) se soustředili především na neobvyklý sound, který způsobovalo hned několik faktorů. Jedním z nich je například, že Tony přišel o prsty a musel svou kytaru přizpůsobit protéze. Kompletně ji přeladil a jejím tónům přizpůsobil zvuk také Geezer.

Skupina vydala desítky alb, koncertních alb i singlů, za nejvýznamější jsou považovány Black Sabbath, Heaven and hell, nebo Sabotage.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.