Sabaton

Screen Shot 2016-04-13 at 15.24.17V roce 1999 vznikla heavy/power metalová kapela Sabaton. Švédská kapela byla od svého začátku zaměřena především na texty a motivy z války. Od toho se také odvíjejí trička Sabaton, která najdete také v našem přehledu níže. Motivy jsou inspirovány především druhou světovou válkou a konkrétními bitvami. Několik alb je dokonce složeno výhradně z těchto songů.

Sabaton nahráli několik písní ve studiu Abyss a později vstoupila pod křídla italského vydavatele, se kterým vydala první album  Fist for Fight. A úspěch se dostavil takřka ihned. O rok později vniklo CD Metalizer. Bez podpory studií a čistě “za své” potom natočili třetí album Primo Victoria, přičemž se opět rozjela vyjednávání s nahrávacími společnostmi o další spolupráci. Nakonec se dostali k Black Lodge.

Čtvrté album se jmenuje Attero Dominatus a zde jsou již jasně dané záměry skupiny, ted ysměr k textům o válce. Následovalo několik dalších alb. Album The Art Of War je například inspirováno knihou, kterou sepsal v 6. století př. n. l. čínský generál Sun-c’.

V roce 2011 odešli z kapely 4 členové a založili skupinu Civil War. A konečně v roce 2014 vyšlo studiové album Heroes, které mimo jiné pojednává o českém generálovi a leteckém maršálovi Karlovi Janouškovi. Oddanost frontmana kapely fanouškům je taková, že například v roce 2010 ve Vizovicích na festivalu Masters of Rock skoupil nekvalitní trička Sabaton, která našel v přilehlých stáncích a rozhazoval je posléze do davu s tím, že za takové hrůzy by fanoušci neměli platit.

A kdoví, možná to je také důvod proč vznikla speciální sada triček Sabaton s motivem české vlajky (ostatně i dalších států).

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.